Korzyści z wdrożenia automatyzacji Przemysłu 4.0

Korzyści z wdrożenia automatyzacji Przemysłu 4.0

Czym jest automatyzacja Przemysłu 4.0? Przemysł 4.0 łączy nową wizję z bazami technologicznymi, które stale się rozwijają. Ostatecznie pozwoli to połączyć produkty w zintegrowany łańcuch wartości. Aby lepiej zrozumieć, jak działa Przemysł 4.0, przyjrzyjmy się temu, co czyni go tak atrakcyjnym. Oto niektóre z kluczowych korzyści. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Poznaj również potencjał rzeczywistości rozszerzonej, chmury obliczeniowej i robotyki. I bądź na bieżąco z naszym kolejnym artykułem na temat automatyzacji Przemysłu 4.0!

IoT

Wdrożenie automatyzacji Przemysłu 4.0 z wykorzystaniem IoT zapewnia firmom kilka korzyści. Korzyści te obejmują możliwość zwiększenia efektywności i produktywności poprzez usprawnienie procesów i usprawnienie funkcji fabryki. Za pomocą czujników aktywa produkcyjne mogą być stale monitorowane i utrzymywane. Korzystając z tej technologii, producenci mogą zminimalizować ryzyko wystąpienia wad produkcyjnych i poprawić ogólny wskaźnik OEE. Oto niektóre z najbardziej znaczących korzyści płynących z IIoT. Czytaj dalej, aby odkryć, w jaki sposób technologia może poprawić Twoje procesy biznesowe.

Technologie IoT są dziś szeroko dostępne i mają potencjał, aby poprawić produktywność i zmniejszyć koszty w każdej branży. Biz4intellia jest jedną wybitną platformą rozwiązań IoT, oferującą inteligentne rozwiązania dla każdej branży. Firma rozwija czujniki, bramy, aplikacje i pulpity nawigacyjne. Z pomocą tych technologii liderzy przemysłu przyczyniają się do czwartej rewolucji przemysłowej. Platforma Biz4intellia zapewnia zintegrowane rozwiązanie, które wprowadza technologie oparte na IoT do czołówki technologii.

Organizacje Industrial Internet Consortium i Plattform Industrie 4.0 nawiązały współpracę w celu opracowania standardowej architektury dla „nowej produkcji” i rozwijania projektów współpracy. Te dwie organizacje zostały utworzone w 2015 roku i od tego czasu współpracują ze sobą. Przemysł 4.0 ma silny nacisk na Niemcy, ale ma też duże międzynarodowe członkostwo. Istnieje rosnąca potrzeba wdrażania przez firmy nowych technologii przemysłowych. Jednak korzyści z integracji IoT z operacjami produkcyjnymi są liczne.

Rozszerzona rzeczywistość

Rozszerzona rzeczywistość ma potencjał, aby zrewolucjonizować produkcję na wiele sposobów. Symulacje oparte na rzeczywistości rozszerzonej mogą pomóc firmom w tworzeniu modeli i wizualizacji produktów, zanim zainwestują w proces produkcyjny. Rzeczywistość rozszerzona może pomóc firmom ocenić potrzeby projektowe, produkcyjne i produkcyjne produktu, zanim opuści on fabrykę. Chociaż nie jest jasne, w jaki sposób ta technologia przyniesie korzyści produkcji, prawdopodobnie będzie wspierać Przemysł 4.0. Firmy powinny nadążać za najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w tej dziedzinie i trzymać puls na temat trendów w branży, aby wyprzedzić konkurencję.

Technologia rozszerzonej rzeczywistości, podobnie jak rzeczywistość wirtualna, ma szeroki zakres zastosowań, które wykraczają poza produkcję. Jest już wykorzystywana w produkcji na potrzeby edukacji i szkoleń, transportu i logistyki, a nawet na rynku konsumenckim. Wykorzystuje się ją również do zabezpieczeń i wirtualnego prototypowania. Technologia ta jest szczególnie przydatna w warunkach produkcyjnych, ponieważ pozwala pracownikom zobaczyć cały proces produkcji i ocenić zmiany, które należy wprowadzić. Została nawet wykorzystana do identyfikacji niebezpiecznych warunków pracy.

Dzięki Augmented Reality pracownicy mogą zobaczyć rzeczywistą podłogę zakładu z dowolnego miejsca na świecie. Technologia ta umożliwia pracownikom zdalnym oglądanie rzeczywistej podłogi zakładu, a nowszym technikom uczenie się od ekspertów bez ryzyka popełnienia błędu. Ponadto wiele rozwiązań z zakresu rzeczywistości rozszerzonej zawiera funkcje gromadzenia danych. Możliwe jest również rejestrowanie biletów serwisowych lub szkoleń nowych pracowników, ponieważ AR jest doskonałym narzędziem do ich śledzenia. Możliwości są nieograniczone.

Cloud computing

Wiele branż korzysta z chmury obliczeniowej w celu poprawy wydajności i zwiększenia zysków. Korzyści płynące z aplikacji opartych na chmurze są obfite i są obecnie dostępne dla każdej branży. Zalety technologii chmury dla finansów są dobrze znane. Ten rodzaj modelu obliczeniowego oferuje opłacalność, niezawodność i elastyczność, przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładów inwestycyjnych. Korzystając z aplikacji opartych na chmurze, instytucje finansowe mogą skupić się na podstawowych funkcjach bankowych, zamiast wydawać środki na dodatkowy sprzęt i oprogramowanie.

Ewolucja automatyki przemysłowej doprowadziła do pojawienia się nowych technologii, w tym robotów współpracujących (cobotów), które mogą współpracować w celu wykonania zadań. Ewolucja tych technologii zmieniła sposób, w jaki firmy komunikują się ze sobą i między różnymi działami. Firmy, które przyjmują technologię Industry 4.0, tworzą bardziej wydajne procesy produkcyjne i minimalizują błędy. Postęp technologii pozwolił również na to, aby procesy produkcyjne stały się bardziej wydajne i ekonomiczne, jednocześnie umożliwiając masową personalizację. Ponadto ta nowa technologia umożliwia producentom śledzenie wydajności maszyn w czasie rzeczywistym, co pozwala na dokładniejszą konserwację.

Możliwość przetwarzania ogromnych ilości danych w czasie rzeczywistym również umożliwiła rozwój Przemysłu 4.0. Wykorzystując moc big data, producenci mogą wykorzystać te dane do podejmowania mądrzejszych decyzji i zwiększania zysków. Połączenie tych technologii pozwala również producentom na wykorzystanie platform chmurowych do analizowania danych w czasie rzeczywistym i stosowania inteligencji biznesowej w celu usprawnienia działalności. Ponadto dzięki wykorzystaniu chmury producenci mogą stosować rozwiązania Przemysłu 4.0 w celu poprawy wydajności i efektywności procesów produkcyjnych.

Robotyka

W sektorze motoryzacyjnym Przemysł 4.0 udowadnia swoją wartość. Firmy takie jak GM, które niedawno nawiązały współpracę z dostawcą robotów FANUC America Corporation, kładą fundamenty pod inteligentną produkcję. Korzystając z analityki danych i usług analityki predykcyjnej, firma GM była w stanie zidentyfikować potencjalne problemy ze sprzętem zanim się pojawią, co pozwoliło jej zaoszczędzić czas i pieniądze. Program Zero Downtime jest jednym z przykładów tego, jak robotyka Industry 4.0 może pomóc w poprawie jakości produktu, zmniejszając ilość odpadów i maksymalizując zyski.

Choć korzyści płynące z technologii Industry 4.0 są liczne, pozostają pewne obawy. Wiele osób martwi się, że roboty zabierają nasze miejsca pracy. Jest to jednak dalekie od prawdy. W miarę jak automatyzacja staje się coraz bardziej powszechna w sektorze produkcyjnym, roboty przejmują fizyczne zadania pracowników. Automatyzacja poprawia ergonomię i koncentrację, co jest ważne dla wydajności pracowników. Ostatecznie technologia ta doprowadzi do wdrożenia tak zwanej „pomarańczowej inteligencji” i „cyfrowej produkcji”.

Choć termin „przemysł 4.0” ma kilka znaczeń, może być również używany w odniesieniu do szerszego zestawu technologii. Predykcyjna konserwacja jest tematem pojawiającym się na targach IMTS. Dostawcy maszyn wtryskowych i urządzeń pomocniczych skupiają się na tej koncepcji. Tego typu technologia może wykrywać problemy zanim się pojawią, a nawet ostrzegać pracowników przed rozpoczęciem weekendowej zmiany. AMR mogą być nawet wykorzystywane do monitorowania wewnętrznych systemów maszyny.

IoT-enabled manufacturing

W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy bombardowani wiadomościami o najnowszych innowacjach w przemyśle, od robotyki po cloud computing. Teraz jednak technologie te wysuwają się na pierwszy plan, aby pomóc producentom w realizacji ich celów rozwojowych. W niniejszym artykule omówiono trzy najważniejsze elementy Przemysłu 4.0 i sposób, w jaki można je zastosować w produkcji. Technologia ta ma na celu przekształcenie sposobu działania firm i poprawę ich wyniku finansowego.

Jednym z najważniejszych aspektów fabryki jest logistyka. Wiele firm skupia się na tym obszarze, ponieważ ma on potencjał do poprawy wydajności i dokładności w dystrybucji towarów. Produkcja oparta na IoT może pomóc fabrykom w zdalnym śledzeniu aktywów i komunikacji z partnerami i klientami w czasie rzeczywistym. Na przykład inteligentne czujniki przymocowane do aktywów fabrycznych mogą wysyłać powiadomienia w przypadku awarii, zapobiegając eskalacji potencjalnych wypadków.

Wdrożenie nie jest pozbawione wyzwań. Dla małych i średnich przedsiębiorstw wdrożenie technologii Industry 4.0 może być kosztowne. Firmy powinny najpierw zważyć korzyści płynące z produkcji z wykorzystaniem IoT w stosunku do kosztów związanych z tym procesem. Ale jeśli firma przyjmie technologię Industry 4.0, może poprawić swoje ogólne działania i zwiększyć bezpieczeństwo swoich pracowników. I choć ta transformacja może być kosztowna, korzyści płynące z produkcji opartej na IoT są warte inwestycji.

Samooptymalizujące się systemy

Choć istnieje kilka głównych korzyści z automatyzacji Przemysłu 4.0, towarzyszy jej również szereg wyzwań. Systemy samooptymalizujące są niezbędne dla sukcesu Przemysłu 4.0, ponieważ umożliwiają automatyczne dostosowanie parametrów procesu w oparciu o właściwości produktu. Inne kluczowe korzyści płynące z automatyzacji Przemysłu 4.0 obejmują zwiększenie elastyczności, szybkości, produktywności i jakości procesu produkcyjnego. Dodatkowo Przemysł 4.0 stworzy podstawy dla nowych modeli biznesowych i procesów produkcyjnych. Ostatecznie zapewni nowy poziom masowej personalizacji.

Samooptymalizujące się systemy mogą pomóc w identyfikacji kwestii konserwacyjnych i innych problemów operacyjnych. Mogą również gromadzić ogromne ilości danych, umożliwiając identyfikację spostrzeżeń i wzorców, które można wykorzystać do optymalizacji operacji. Jednym z takich przykładów jest afrykańska kopalnia złota. Z pomocą Industry 4.0 była ona w stanie zoptymalizować poziom tlenu w procesie ługowania, zwiększając wydajność o 3,7% i oszczędzając 20 milionów dolarów rocznie.

Pierwszym krokiem w kierunku automatyzacji Industry 4.0 jest zapewnienie, że zakłady produkcyjne posiadają systemy samooptymalizujące. Istotne jest, aby systemy te mogły automatycznie dostosowywać własne procesy i utrzymywać stały przepływ produkcji. Jest to główna zaleta Przemysłu 4.0, ponieważ pomaga zapobiegać błędom ludzkim. Systemy samooptymalizujące mogą również zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność, dzięki czemu pracownicy mogą poświęcić więcej czasu na skupienie się na ulepszaniu procesów, a nie na wdrażaniu nowych technologii.

Podobne Wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Wróć Do Góry